Враца On-Line
Заглавна страница Начална страница
Игри  ИгриПомощ  ПомощКалендар  Календар
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
*
Враца On-Line  |  FUN  |  Компютри и Интернет (Модератори: bOkO^4OkO, cky2k)  |  Тема: Доставчици на интернет услуги във Враца
Страници: 1 2 3 4 5 Всички Надолу
Тема: Доставчици на интернет услуги във Враца  (Прочетена 26006 пъти) Изпечатай
tehna
Position: новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 44

Stats
« -: април 16, 2004, 10:37:14 »
Радвам се, че вече има такъв форум.
Предлагам ви да обсъдим качеството на услугите предлагани от ISP-тата във Враца.
Можете да ги оцените по десетобалната система (от 1 до 10) и накратко да напишете какво харесвате и какво не във вашия доставчик.

Аз използвам услугите на Бай Михал (m-real.net)

Оценка: 7
В началото на годината услуга беше доста добра: постоянна скорост без прекъсвания и т.н., но от 1 месец имам проблеми изразяващи се в пропадане на връзката за 1, 2 или повече часа. Все пак причината може и да е при мен (за да не обидя някой).
 IP: [ Активен ]
Иван
Group: Гост
« Отговор #1 -: април 17, 2004, 11:00:19 »
Аз също ползвам m-real.net
Като цяло съм много доволен :D
е разбира се че има и сривове но те са в рамките на нормалното....

не знам къде е "свободната зона" за филми и музика и как да  си сваля филм за коратко време (примерно до 1 час?)
tehna
*

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #2 -: април 17, 2004, 11:20:33 »
Мисля че M-rel.net няма "Свободна зона", което се дължи на това, че те са ориентирани към по-сериозните потребители а и все пак изглежда се стараят да спазват законите в РБ. Това не е голяма загуба защото до 1 година "безплатните" неща по free сървърите естествено ще изчезнат и ще останат p2p (виж http://clubs.bol.bg/index.php?t=tree&th=19)  програмите, но тогава закона ще преследва самите потребители, които ще слагат "безплатни" неща за теглене на компютрите си. "Свободната зона" е една фантазия, която няма да продължи дълго мисля (просто си размишлявам  :lol: ).
observer

Position: ентусиаст
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 271

Stats
« Отговор #3 -: април 19, 2004, 10:59:10 »
Някой има ли впечатления от Римекс (Canadian Technologies)?
Как са като качество на услугата?
Последна редакция: юли 24, 2007, 07:50:06 от admin
-------------------------------
Когато на готин човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е гот - това е чалга!
Anonymous
« Отговор #4 -: април 20, 2004, 12:24:04 »
Интернета на Jar compiutars е наи добар за сега с добра вразка 13к,и е евтин.ОТ сарвара се сваля с 1мб/сек.
benito

*

Неактивен Неактивен

Публикации: 22

Stats
« Отговор #5 -: април 20, 2004, 02:39:14 »
Хора това е кабелна телевизия, неможете от нея да искате добър ИНТЕРНЕТ.
tehna
*

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #6 -: април 22, 2004, 10:29:25 »
:mad: Какво е добър интернет според теб? От кой да го очаквам, от тези дето кичат тролейбусни стълбове и дървета с мрежови кабели, оплитат терасите на хората и няма къде да си сложиш прането... Ако аз бях шеф на тролейбусите щеше да има една резачка, но не съм (обаче може и да стана). Виждал съм техниката на на "кабелната телевизия" много доставчици могат да и завидят, освен това някой друг имали добър 24 h съпорт, има даже хостинг компании (да не цитирам имена), които затварят в 18:00 часа.
benito

*

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #7 -: април 26, 2004, 02:52:20 »
Вижте сега кабелната телевизия не може да ви предложи качество. Предполагам, че теглите с около 8к връзка докато при кабелния Интернет нещата стоят по различен начин. Примерно аз свалям филм за максимум 10мин.
Що се отнася за кабелите това на мен въобще не ми пречи. Както също има 24часов съпорт ако невярвате. От света връзката ми е 50к, към България 100к, а от безплатния пиринг 1000к. Във Враца все още няма кой да предложи добър Интернет, но и това ще стане. Модема е скъп за сметка на мрежовата карта която струва 10лв.
tehna
*

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #8 -: април 26, 2004, 10:29:41 »
Предполагам, че говориш за доставчик във Варна. Би ли казала цената за месец такова удоволствие  :)  и кой е доставчика. Аз плащам 28 лева за 8 KB/s (64Kbit) почти постоянна скорост. Все пак качеството и скоростта на услугата не се определят от това дали ползваш кабелен модем или lan а от машините на доставчика, обвързаност и т.н. За мен определено е по важна международната обвързаност, нямам интерес към BG Peering, филми и т.н.
lilian
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Stats
« Отговор #9 -: април 26, 2004, 10:31:39 »
Понеже аз ползвам интернета на римекс,мога да кажа че не е толкова зле.Е,има сривове,ама къде ги няма.Моето мнение е че става...
benito

*

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #10 -: април 27, 2004, 10:10:42 »
Да, доставчикът е във Варна, управителя е врачанин и от там интерес към пазара на нет във Враца :) Доставчикът, за които говоря е АРИЯ НЕТ www.aria-bg.net Цените ги има в сайта, като скоростта е около 40-50 к към световния нет + това получаваш целия пиър безплатно на 100 к и достъп до 1 терабайт фрии с 1000 к. Отделно има 15 CS-а, безплатни IRC-та, 24 часа съпорт... Сега се гради оптичен пренос и услугата ще се подобрява допълнително. Докато тук МСат непредлагат нищо по-различно от врачанската кабеларка например. И за това твърдя, че има варианти в които кабелната не е най-добрия избор.
tehna
*

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #11 -: април 27, 2004, 12:10:30 »
Да варианти има, всичко зависи от гледната точка. По принцип сравняването на услуги с лимитиран трафик и такива с неограничен не е коректно, защото при лимитиран трафик доставчика може да ти предложи скорост до върха на техническите си възможности. Например аз за 28 лева имам възможност да получа (на теория) около 20 GB трафик за 30 дни към целия свят, ако го използвам 2 часа на ден (аз го използвам доста повече) ще получа 1,7 GB за месец. Ти получаваш 200 MB за 16 лева или 600 MB за 26 лева. Тоест на мен 1 GB ми струва от 1,40 до 16,50 лева, а на теб от 35,00 до 80,00 лева. както виждаш всичко зависи от гледната точка, а мнението ми за free местата го изразих няколко поста нагоре.  :)
tehna
*

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #12 -: април 28, 2004, 10:31:25 »
Цитат на: "Контрольорчо"
Мисля че M-rel.net няма "Свободна зона", което се дължи на това, че те са ориентирани към по-сериозните потребители а и все пак изглежда се стараят да спазват законите в РБ.

Чудя се, на тази земя ли живея   :sad:  . Връщам думите си назад, май леееко  :oops: съм сбъркал.
observer

**

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #13 -: май 12, 2004, 07:55:04 »
мдааа
всеки доставчик гледа да пести трафик. За това и са фрии зоните
 :agree:
Когато на готин човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е гот - това е чалга!
Goro

*

Неактивен Неактивен

Публикации: 37

Stats
« Отговор #14 -: май 12, 2004, 08:08:10 »
В последно време стана направо задължително съществуването на такава, конкуренция. Но обикновено достъпът до тях е доста по-бърз от този, който предлага по-горе упоменатия доставчик до своята.
DOKO
« Отговор #15 -: август 29, 2004, 09:34:51 »
Kakvo da kaja za neta vava Vraca. Polzval sym i na M-rialnet i na Rimex.Polojenieto e slednoto M-rial net predlaga skorost 4 kb/s pri cena 28 leva /ot tqh 12  za Tv signala/ neograni4en dostyp, bez limitiran transfer, vryzkata e mnogo ustoi4iva, ima dostyp da vsi4ki freee zoni v bg.
Rimex- skorost ot 2 do 12 kb/s , cena 15 lv, neograni4en dostyp, bez limit, nqmat dostyp do vsi4ki free bg zoni, 4esto vryzkata im e neustoi4iva za6toto kabalite im sa vyzdu6ni i se vliqqt ot atmosfernite usloviq, imat dobro ftp.
za mene e tova, akomi treba dobra ustoi4iva vryzka /no ne mnogo byrza/ 6e se vkly4e na mihailov, ako tovae bezzna4enie 6e izpolzvam nekoi drug
tehna
*

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #16 -: септември 07, 2004, 09:35:58 »
...до 1 година "безплатните" неща по free сървърите естествено ще изчезнат и ще останат p2p ...

Е, това вече се случи.
observer

**

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #17 -: септември 07, 2004, 10:56:57 »
Къде?
tehna
*

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #18 -: септември 07, 2004, 11:20:00 »
Чувам напоследък, че free-тата стават платени (т.е. ISP-то ти трябва да плаща вероятно за всяко IP или на трафик). Това според мен е началото на тяхното изчезване.
Anonymous
« Отговор #19 -: ноември 25, 2005, 03:20:45 »
Цитат на: "Anonymous"
Интернета на Jar compiutars е наи добар за сега с добра вразка 13к,и е евтин.ОТ сарвара се сваля с 1мб/сек.
Pirata
« Отговор #20 -: декември 10, 2005, 08:22:13 »
Az naprimer polzvam uslugite na gospodata ot JAR-a i sam dosta dovolen. Imam momenti kogato ima srivove, no za 20 lv. na mesec skorostta e dosta dobra 50-60Kb 4uzd i do 160Kb balgarski, a kam FTP-to 1-1.2Mb/s. Kakvo da kaza, spored men e dosta po dobre ot tova koeto predlaga g-n Mihailov, sre6tu minimalnata taksa ot 28 lv. Ne 4e sa koi znae kakvo i net-lan ama za sega ne vizdam po-dobar izbor za sebe si  :)
seth
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 84

Stats

Купи в игрите
cup cup cup 
More>>
« Отговор #21 -: декември 11, 2005, 01:17:32 »
Фрий- тата са със затихващи функции. Сега  върнаха старото положение, но само временно. По цял свят се използват р2р системите за шерване на файлове, които са единственият законен начин за това. Никой няма да ни търпи в ЕС с тези огромни масиви незаконен контент в мрежата. Така, че достъпът до тези сървъри и фрий- та ще бъде конкурентно предимство само още няколко месеца. Всичко стойностно, което може да се намери в нета идва от торент тракърите в чужбина. Тук също хората започнаха да се цивилизоват и все по- рядко ъплоудват нови неща във фрий - зоните, така че е най- добре да се ориентирате към високи скорости на даунлоуд и най- вече на ъплоуд, защото в никой тракър не търпят пейзаните, които само взимат, но не дават. И с една скорост на ъплоуд под 70- 80 кб ще трябва да държите файловете по- дълго време на харда, за да не получите БАН :doubt:
Когато българите станат отговорни хора, България ще пребъде!
 IP: [ Активен ] WWW
seth
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 84

Stats

Купи в игрите
cup cup cup 
More>>
« Отговор #22 -: декември 11, 2005, 01:20:46 »
Чувам напоследък, че free-тата стават платени (т.е. ISP-то ти трябва да плаща вероятно за всяко IP или на трафик). Това според мен е началото на тяхното изчезване.

Така е много отдавна. Плаща се за трафик, освен ако доставчикът ти не поддържа също фрий зона и не прави бартер на трафик с другата фирма, както е с евронета  и хоумлана, България Он лайн и евронета и т.н..
Когато българите станат отговорни хора, България ще пребъде!
cky2k

Group: Moderator

Неактивен Неактивен

Публикации: 202

Stats
« Отговор #23 -: декември 21, 2005, 08:12:35 »
Мисля че M-rel.net няма "Свободна зона", което се дължи на това, че те са ориентирани към по-сериозните потребители а и все пак изглежда се стараят да спазват законите в РБ. Това не е голяма загуба защото до 1 година "безплатните" неща по free сървърите естествено ще изчезнат и ще останат p2p (виж http://clubs.bol.bg/index.php?t=tree&th=19)  програмите, но тогава закона ще преследва самите потребители, които ще слагат "безплатни" неща за теглене на компютрите си. "Свободната зона" е една фантазия, която няма да продължи дълго мисля (просто си размишлявам  :lol: ).

movies.xtreme.sf/movies
(<a href=http://theSMSzone.com) The SMS Zone: FREE MASKED and ANONYMOUS SMS" width="478" height="72" border="0">
spindoc

*

Неактивен Неактивен

Публикации: 11

Stats
« Отговор #24 -: февруари 13, 2006, 10:49:25 »
Римекс определено са най-добри. За такса втора/т.е.20лв/ получаваш 120к външен интернет и до 4мб от вътрешен сървър и хъб на DC++

Оценка: 8
/заради някои, не много чести прекъсвания/
How will you shoot the Devil in the back? What if you miss?
cky2k

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #25 -: февруари 13, 2006, 10:57:21 »
хъ,а ф римекса сваляте ли с локална скорост,през фла6 гето от аренабг?
(<a href=http://theSMSzone.com) The SMS Zone: FREE MASKED and ANONYMOUS SMS" width="478" height="72" border="0">
Anonymous
« Отговор #26 -: февруари 13, 2006, 11:06:59 »
Цитат на: "spindoc"
Римекс определено са най-добри. За такса втора/т.е.20лв/ получаваш 120к външен интернет и до 4мб от вътрешен сървър и хъб на DC++

Yeppp, определено RIMEX!
Оценка: 10

Ex-User на m-real i jar, при това разочарован (естествено)
cky2k

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #27 -: февруари 13, 2006, 11:30:41 »
2 гласа срещу полвин враца.....сами направете извода
Ева

Group: Администратор

Неактивен Неактивен

Публикации: 3581

Stats

Купи в игрите
cup 
« Отговор #28 -: февруари 14, 2006, 08:04:49 »
Всъщност и аз съм на Римекс и определено съм много доволна!
Брой ни вече три гласа! :lol:
If I knew you could hear me, I would say - Our fingerprints don't fade from the lives we touch.
Anonymous
« Отговор #29 -: февруари 14, 2006, 07:09:48 »
Цитат на: "Anonymous"
Цитат на: "spindoc"

Yeppp, определено RIMEX!
Оценка: 10

Ex-User на m-real i jar, при това разочарован (естествено)
Цитат
при лан-мрежите има някои предимства,но при тях пилците се броят напролет като минат гръмотевиците.Които е сменял мрежови платки,дори и дъно ще разказва.
Fuzzy
Position: презимувал заек

Неактивен Неактивен

Публикации: 567

Stats
« Отговор #30 -: февруари 14, 2006, 07:10:28 »
Аз пак съм на нетлан.И смея да твърдя че все още държат най бързата връзка на най изгодна цена,но самото обслужване е много зле особенно двамцата които работят на гишета в жар-компютърс.
Чужденец
« Отговор #31 -: февруари 22, 2006, 09:41:55 »
Ами даите некви координати на тия ISPta, че не съм от Враца.
Бобо
« Отговор #32 -: февруари 22, 2006, 09:59:20 »
http://www.netlan-bg.com/
Ева

Неактивен Неактивен

Stats

Купи в игрите
cup 
« Отговор #33 -: февруари 22, 2006, 10:16:35 »
http://www.rimex-ltd.com
If I knew you could hear me, I would say - Our fingerprints don't fade from the lives we touch.
Бобо
« Отговор #34 -: февруари 22, 2006, 10:19:39 »
http://tv.vratsa.bg/m-real/?stl=201

Ето и М-Real Net
desinca

Неактивен Неактивен

Публикации: 2984

Stats
« Отговор #35 -: февруари 22, 2006, 10:26:53 »
Цитат на: "Бобо"

и

http://www.m-real.net/
Forester
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 7

Stats
« Отговор #36 -: февруари 25, 2006, 08:05:40 »
Ако сравните скоростите, обявени на сайтовете, се вижда, че в момента RIMEX са номер 1 във Враца  :wink:
Бобо
« Отговор #37 -: февруари 25, 2006, 09:25:08 »
Цитат на: "Forester"
Ако сравните скоростите, обявени на сайтовете, се вижда, че в момента RIMEX са номер 1 във Враца  :wink:

Не вярвай на всичко което виждаш, имам база за сравнение на Римекс и един друг доставчик и съм на различно мнение от твоето :wink:
Forester
*

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #38 -: февруари 25, 2006, 11:41:31 »
Ами обоснови се, защото аз поне получавам 100 % от обявеното като информация  :?
Бобо
« Отговор #39 -: февруари 25, 2006, 11:54:48 »
Ами имам един приятел, който е към Римекс, бях му на гости и реших да видя как е нета му, да кажем чи хич не ми хареса, аз за същите 20 лв. получавам доста по-добра скорост, и другото Римекс искат да си на тарифа 30 лв. за да ти дадат реално IP :wink:

п.с. - Сори за грешката с поста, но върша няколко работи на веднъж и бързам, за това обърках.
Forester
*

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #40 -: февруари 26, 2006, 12:24:35 »
Ако говорим за моментно състояние на нета - да, но такива състояния има при всеки доставчик (лични наблюдения от нета на работа и от друг нет при приятели). А ако наистина за същата цена 20 лв., получаваш повече, значи сайтът на доставчика ти не е ъпдейтван с новите му скорости, за които няма как да разбера (поне на работа не съм постигал по-високи скорости). Нужно е и да уточним за скорост на един и същ вид нет ли говорим - не на трафик и не към бг пиъринг, а международен, реален нет.
Реалните IP-та са отделна екстра, която струва пари и съответно съвсем отделна тема от скоростите :)
Бобо
« Отговор #41 -: февруари 26, 2006, 12:34:14 »
Не говоря за моментно състояние при него е така от край време, международният му е със скорост 25-40К, при мен той е 60-90К. Не казвам че и моя нет е перфектен, има постоянни сривове и какви ли не проблеми, но не съдя за скоростта по това какво е написал доставчикът. Дори и моя доставчик малко е преувиличил скоростите които са написани. Незнам каква е твоята скорост и не мога да правя сравнение, просто казах че не трябва да се вярва на всичко написано  :wink:
Anonymous
« Отговор #42 -: февруари 28, 2006, 07:12:36 »
Цитат на: "Бобо"
Не говоря за моментно състояние при него е така от край време, международният му е със скорост 25-40К, при мен той е 60-90К. Не казвам че и моя нет е перфектен, има постоянни сривове и какви ли не проблеми, но не съдя за скоростта по това какво е написал доставчикът. Дори и моя доставчик малко е преувиличил скоростите които са написани. Незнам каква е твоята скорост и не мога да правя сравнение, просто казах че не трябва да се вярва на всичко написано  :wink:

Не е нужно да се вярва на всичко написано... след като това е ФАКТ. И повярвай ми, скоро и ти ще го проумееш... веднага, щом станеш абонат на Rimex Ltd. А защо ли си мисля, че това няма да е далеч?! :)
Бобо
« Отговор #43 -: февруари 28, 2006, 07:46:33 »
Кой ми е доставчик, АЗ си решавам!
А ти имаш правото да си мислиш каквото искаш.
Хайде със зраве :wink:
ikov_vr
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 5

Stats
« Отговор #44 -: март 23, 2006, 03:08:39 »
Аз лично съм на BTC ADSL 512.Едно не му харесвам много е бавен най-много 70к но какво да се прави като никой друг няма в моя район.:(
Fuzzy

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #45 -: март 23, 2006, 10:21:38 »
Колко плащаш за тази връзка?
i.iliev
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 15

Stats
« Отговор #46 -: март 25, 2006, 08:33:30 »
Цитат на: "ikov_vr"
Аз лично съм на BTC ADSL 512.Едно не му харесвам много е бавен най-много 70к но какво да се прави като никой друг няма в моя район.:(

Във кой район живееш,ще се опитам да помогна.
r.h.
*

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #47 -: април 19, 2006, 05:50:55 »
Kakva e taksata sa vkliu4vane kym Netlan?
A tarifata 15 leva s dobra skorost li e kym net.
Ева

Неактивен Неактивен

Stats

Купи в игрите
cup 
« Отговор #48 -: април 19, 2006, 05:56:16 »
В момента Нетлан имат промоция- безплатно включване. Аз съм на 20 лв и съм доволна, за 15 предполагам пак е добре
r.h.
*

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #49 -: април 19, 2006, 06:17:13 »
Намерих в сайта им следната информация:

FTP *( интернет ~ 72kbps local ~5120 kbps)  14 лв
Home1*(интернет ~ 352 kbps local ~1536 kbps) 15 лв
Home2 *(интернет ~ 1024 кbps local ~10240 kbps) 20 лв

Доколкото разбирам за 14 лв получаваш слаб нет и бързо фтп
за 15 лв бърз нет и слабо фтп
а, за 20 лева бърз нет и бързо фтп.
Прав ли съм?

И още нещо да питам. Щом имат промоция за безплатно включване, дали искат предплащане на няколко месеца или плащаш само за следващия
Ева

Неактивен Неактивен

Stats

Купи в игрите
cup 
« Отговор #50 -: април 19, 2006, 06:21:34 »
Платихме само за един месец и сключихме договор за 1 година
r.h.
*

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #51 -: април 20, 2006, 02:29:01 »
Цитат на: "Ева"
Платихме само за един месец и сключихме договор за 1 година

Ами ако се откажеш предсрочно дали дължиш някакво обезщетение на фирмата.
Ева

Неактивен Неактивен

Stats

Купи в игрите
cup 
« Отговор #52 -: април 20, 2006, 03:06:05 »
В догвора пише, че двете страни могат да прекратят договора по взаимно съгласие при 10 дневно предизвестие.
Нетлан също може да прекрти договора, ако има груби нарушения от страна на абоната.
При някаква промяна и несъгласие от страна на абоната може да  се прекрати едностранно договора.
Това изчетох аз.
Ако те интересува нещо повече звънни им  и питай!
bOkO^4OkO

Неактивен Неактивен

Публикации: 77

Stats
« Отговор #53 -: април 20, 2006, 07:15:23 »
Цитат на: "Ева"
В момента Нетлан имат промоция- безплатно включване. Аз съм на 20 лв и съм доволна, за 15 предполагам пак е добре

Аз съм на 15 и не е нещо особенно.. тфа е с цел да накарат тия дето са на 15 да станат на по 20лв. :(
Бако

Group: Глобален модератор

Неактивен Неактивен

Публикации: 912

нема лабаво

Stats
« Отговор #54 -: април 20, 2006, 08:20:07 »
Пазарна икономика ,баце :lol:
Once upon a time, in a galaxy far, far away...
Fuzzy

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #55 -: април 20, 2006, 08:49:39 »
Дано нетлан дигнат малко връзката на 20 лева, че вече другите интернет доставчици го догонват.
go6o
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 42

Stats
« Отговор #56 -: август 03, 2006, 08:16:25 »
аз съм доволен и от армагедон скоростите в целия град са изравнени оба4е за съжалиние за сравнение с софия например сме много зле
Nova
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 2

Stats
« Отговор #57 -: януари 27, 2007, 09:32:48 »
Много ще съм благодарна, ако някой ми даде идея как да пусна интернет в село Власатица.
До колкото знам единствената кабелна телевизия там е на Михайлов, но според човека, отговарящ за тази телевизия в района Бели Извор - Власатица, в момента е немислимо да се пусне интернет.
Аз не съм особено компетентна, но си мислех, че като има вече прокаран кабел, не би трябвало да е такъв огромен проблем пускането на интернет през него. Явно не е така. Както и да е. Все пак ще се радвам да чуя някоя идея. Благодаря предварително!
go6o
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 42

Stats
« Отговор #58 -: януари 28, 2007, 02:43:31 »
BTk
Nova
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 2

Stats
« Отговор #59 -: януари 29, 2007, 03:36:38 »
Дааа, ако човек е мноооого на зор - БТК е вариант. Интересно ми е дали изобщо някой обикновен човек им ползва интернет услугите, освен ако не живее в трета глуха.
observer

**

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #60 -: септември 29, 2007, 07:58:06 »
Темата е бая старичка, ама дет викат златна. Та и аз да питам щото се триумя между Нетлан и БТК(друг избор нямам).
Гледах цените на Нетлан и се спирам на това: Home2 *(интернет ~ 2048 кbps local ~20480 kbps) - 24 лв
Ако има някой потребител да сподели стига ли ги в действителност тия 256 KB/s. Прекъсва ли често, изобщо как е.
palacha
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 149

Stats
« Отговор #61 -: септември 29, 2007, 10:19:12 »
Темата е бая старичка, ама дет викат златна. Та и аз да питам щото се триумя между Нетлан и БТК(друг избор нямам).
Гледах цените на Нетлан и се спирам на това: Home2 *(интернет ~ 2048 кbps local ~20480 kbps) - 24 лв
Ако има някой потребител да сподели стига ли ги в действителност тия 256 KB/s. Прекъсва ли често, изобщо как е.
Чакай "Орбител" и в твоя град!

www.orbitel.bg
Последна редакция: септември 29, 2007, 10:27:22 от palacha
desinca

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #62 -: септември 30, 2007, 12:41:27 »

За Нетлан незнам, но недей на БТК. Обвързват те с договор за година или 2 и няма махане. Ако искаш да прекратиш договора, дължиш неустойки - всички месечни вноски до края на договора   :shock:
CCCP
« Отговор #63 -: октомври 01, 2007, 08:36:46 »

За Нетлан незнам, но недей на БТК. Обвързват те с договор за година или 2 и няма махане. Ако искаш да прекратиш договора, дължиш неустойки - всички месечни вноски до края на договора   :shock:

Това само ако си достатъчно глупав да се вържеш с договор!
palacha
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 149

Stats
« Отговор #64 -: октомври 01, 2007, 04:21:45 »
аба я най добре краднете нет
desinca

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #65 -: октомври 02, 2007, 09:12:56 »
Нито един доставчик няма да ти достави интернет без договор, важно е какво пише в него.  :!: Има едни много важни точки за прекратяване на този договор, при какви случаи се дължат неустойки и т.н. Много е важно да четеш и ситния шрифт и да знаеш какво подписваш.  :!:
CCCP
« Отговор #66 -: октомври 02, 2007, 09:33:27 »
Нито един доставчик няма да ти достави интернет без договор, важно е какво пише в него.  :!: Има едни много важни точки за прекратяване на този договор, при какви случаи се дължат неустойки и т.н. Много е важно да четеш и ситния шрифт и да знаеш какво подписваш.  :!:

Много ясно, че точно това имах предвид.
Илиян Илиев™

Position: стара пушка

Неактивен Неактивен

Публикации: 1917

НАЙ-ДОБРИЯ МАЙСТОР НА ШПАКЛОВКАТА

Stats
« Отговор #67 -: октомври 02, 2007, 09:35:27 »
А как се крадне нет :?: :?: :?:
CCCP
« Отговор #68 -: октомври 03, 2007, 06:34:08 »
търсиш незащитен WiFi и се гмураш у него ;)
Илиян Илиев™

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #69 -: октомври 03, 2007, 07:35:33 »
търсиш незащитен WiFi и се гмураш у него ;)
Демек блутутец требва може би.Ако е така много е трудно да намериш незащитен.
CCCP
« Отговор #70 -: октомври 03, 2007, 07:39:36 »
демек WiFi, не блутуутец щото разликата е огромна ;)
Илиян Илиев™

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #71 -: октомври 03, 2007, 07:58:32 »
демек WiFi, не блутуутец щото разликата е огромна ;)
Аха.Дай малко по-подробно,че се заинтересувах.
CCCP
« Отговор #72 -: октомври 03, 2007, 11:14:31 »
Ами идеята е wireless интернет какъвто има тука по кафенцата, (поне в София има, примерно на кръстовището на "Гурко" и "Левски" има от PizzaHut) и така на този принцип има някои хора, които като си сложат рутер, който прави wireless интернет, не го защитават и можеш спокойно да се включиш в такава мрежа.
Илиян Илиев™

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #73 -: октомври 03, 2007, 09:00:09 »
То не зависи ли от разстоянието.Или трбва да си носиш лаптопа по кръстовищата или ако си комшия със заведението.Дай повечко инфо де.
CCCP
« Отговор #74 -: октомври 04, 2007, 09:54:35 »
ами зависи от разстоянието, да. Принципно не "стрелят" на голямо разстояние. Но има шанс на близо да имаш мрежа от някъд. Бях при едно приятелче във варна и тои там имаше 5 (пет) мрейо около себе си + неговата 6. Така че ще трябва да търсиш по кръстовищата или да си купиш телефон който има ВЛАН за да не бичиш с лап-топ-а. Все пак сканирай мрежата около себе си, може и да има.
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
« предишна тема следваща тема »
Изпечатай
Страници: 1 2 3 4 5 Всички Нагоре  
Враца On-Line  |  FUN  |  Компютри и Интернет (Модератори: bOkO^4OkO, cky2k)  |  Тема: Доставчици на интернет услуги във Враца « предишна тема следваща тема »
Отиди на: