Враца On-Line
Заглавна страница Начална страница
Игри  ИгриПомощ  ПомощКалендар  Календар
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
*
Враца On-Line  |  Враца  |  Бял и черен списък  |  Тема: Поръчки на храна - онлайн
Страници: 1 Надолу
Тема: Поръчки на храна - онлайн  (Прочетена 6691 пъти) Изпечатай
dusty

Position: луд за връзване

Неактивен Неактивен

Публикации: 3346

Stats
« -: октомври 30, 2007, 11:05:18 »
Знам, че има заведения във Враца, които изпълняват доставки на храна по домовете, чрез поръчка по телефона. Въпросът ми е: Има ли такива, които изпълняват поръчки онлайн. Аз поне още не съм попадал на такива.
Мисля, че това е пазарна ниша с доста потенциал и се чудя защо все още не е добре развита в нашият град.
Всъщност не трябва да обвиняваме само собствениците, че не мислят в перспектива. Все пак трябва някой да им го предложи и ще се намерят заинтересовани. Вече има няколко национални сайта за онлайн поръчки на храна, но там все още не е включено заведение от Враца.

Въпроса е и към Враца Онлайн. Защо не разработите нещо подобно? Знам, че имате достатъчно потенциал за да го направите както трябва и с една професионална презентация, мисля, че нещата ще тръгнат. Защо врачанските бизнесмени да си дават парите на софийски сайтове, след като във Враца си имаме достатъчно добри интернет портали. 
 IP: [ Активен ]
архиватора

регионален фактор
Group: Глобален модератор

Неактивен Неактивен

Публикации: 3096

пуфхаф риж котьо

Stats
« Отговор #1 -: октомври 30, 2007, 02:23:57 »
дъсти, подкрепям те.
може да сме малък град, но и ние ядем и пием до ранни зори  :twisted:

аз знам за една пицарийка до Пощата, които правят от големите пици, които си купуваме на парче. можеш да си я поръчаш за определен час и после да си я вземеш - струваше десетина кинта за пица, 10 или 12 парчета. не доставят, уви.

телефонът им е 0877520040.
-------------------------------
http://blog.arhivatora.com/ >> Сандъка с архивите на Архиватора >>
ВРАЧАНСКИ АРТИСТИЧНО-ФОТОГРАФСКИ-РАЗГОНЕНО-КОТЕШКИ БЛОГ
 IP: [ Активен ] WWW
Емо

Group: Глобален модератор

Неактивен Неактивен

Публикации: 237

Stats
« Отговор #2 -: октомври 30, 2007, 06:06:00 »
Мисля, че идеята си я бива. Но причината това да не се прави в провинцията е, че все ще се намерят някакви кретенчета, които ще поръчат храна на някакъв несъществуващ или случаен адрес. Ей така, за кеф... :oops: Може би ако бъде вкарана някаква верификация чрез мейл или пък предварително плащане чрез СМС  :mrgreen:

Поздрави
Емо
 IP: [ Активен ] WWW
dusty

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #3 -: октомври 30, 2007, 06:24:43 »
Мисля, че идеята си я бива. Но причината това да не се прави в провинцията е, че все ще се намерят някакви кретенчета, които ще поръчат храна на някакъв несъществуващ или случаен адрес. Ей така, за кеф... :oops: Може би ако бъде вкарана някаква верификация чрез мейл или пък предварително плащане чрез СМС  :mrgreen:

Поздрави
Емо

Емо, хората са го измислили как да става. Човек се регистрира в дадения сайт и при първа поръчка му се обажда оператор на посочения от него телефон и му иска потвърждение за данните които е въвел в регистрацията. При следващи поръчки това не се прави, тъй като клиента вече е доказал сериозността си. То какво значение има дали е столица или провинция. Мизерии могат да направят навсякъде, затова са въведени определени правила.

Мисля, че този бизнес има бъдеще във Враца. Градът не е малък за българските стандарти, а дори напротив. Щом в градове като Габрово и Перник има заведения, които използват и този начин на търговия значи е нормално да се очаква, че и в град като Враца нещата биха потръгнали.

admin
Group: Администратор

Неактивен Неактивен

Публикации: 8

Stats
« Отговор #4 -: ноември 11, 2007, 12:38:26 »
Знам, че има заведения във Враца, които изпълняват доставки на храна по домовете, чрез поръчка по телефона. Въпросът ми е: Има ли такива, които изпълняват поръчки онлайн. Аз поне още не съм попадал на такива.
Мисля, че това е пазарна ниша с доста потенциал и се чудя защо все още не е добре развита в нашият град.
Всъщност не трябва да обвиняваме само собствениците, че не мислят в перспектива. Все пак трябва някой да им го предложи и ще се намерят заинтересовани. Вече има няколко национални сайта за онлайн поръчки на храна, но там все още не е включено заведение от Враца.

Въпроса е и към Враца Онлайн. Защо не разработите нещо подобно? Знам, че имате достатъчно потенциал за да го направите както трябва и с една професионална презентация, мисля, че нещата ще тръгнат. Защо врачанските бизнесмени да си дават парите на софийски сайтове, след като във Враца си имаме достатъчно добри интернет портали. 
Всъщност по поръчка на един ресторантите разработихме точно такава система. Освен онлайн щеше да е достъпна и на тъчскрийн на някои оживени места. В последствие обаче на собственика му мина оптимизма и реши да я ползва за поръчки на друго.
dusty

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #5 -: ноември 12, 2007, 05:25:02 »
Това за тъчскрийна е наистина е готино допълнения към системата. Жалко, че не се е осъществило. Все пак мисля, че има доста заведения за хранене във Враца и все ще се намери сериозен бизнесемен, който да се навие.
Виолет
Position: новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 9

Stats
« Отговор #6 -: януари 23, 2009, 02:15:41 »
Бих използвала такава услуга ако съществуваше, съответно ако ме удовлетворява предлагането  и качеството. Не съм се възползвала от това в друг град, но начина ми на живот не го е налагал до момента.  Не съм оптимист, че ще се случи скоро.  :?

Леко отклонение от темата, но да попитам прави ли се изобщо доставка по домовете във Враца или само се поръчва по телефона без доставка, каквито са моите наблюдения?
dusty

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #7 -: януари 23, 2009, 12:05:20 »
Прави се, разбира се. Имат си коли и ги разнасят. Например Happy burger (в тунелчето на Дунав) и Наполи. В темата за Пицария Наполи има отзиви и за двете. Мисля, че и Милеви също имат доставка по домовете, но за тях не съм сигурен.
Последна редакция: януари 23, 2009, 12:08:06 от dusty
geriangel
Position: новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 8

Stats
« Отговор #8 -: ноември 10, 2009, 02:35:30 »
А също и двата китайски ресторанта правят доставки по домовете, даже имат и ксерокопирани менюта с телефоните за поръчка, които можеш да си вземеш за в къщи и да си поръчваш от тях.
dusty

Неактивен Неактивен

Stats
« Отговор #9 -: януари 26, 2011, 02:28:38 »
Ето един ресторант с чудесен сайт и богато меню. http://kapriz-vratza.com/
Ако бяха се сетили, че могат да използват сайта не само като визитна картичка, а и като система за онлайн доставки на храна по домовете цена нямаше да имат.  ;)

Тези китайски ресторанти имат ли сайтове?
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
« предишна тема следваща тема »
Изпечатай
Страници: 1 Нагоре  
Враца On-Line  |  Враца  |  Бял и черен списък  |  Тема: Поръчки на храна - онлайн « предишна тема следваща тема »
Отиди на: